14 czerwca 2015r.

Wizytacja Kanoniczna Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowie

W niedzielę 14 czerwca w naszej parafii gościliśmy księdza biskupa pomocniczego Diecezji Warszawsko - Praskiej Marka Solarczyka, który sprawował sakramenty i spotykał się z wiernymi. Na Eucharystii o godzinie 8.00 miało miejsce uroczyste powitanie ks. biskupa. W drzwiach świątyni oczekiwali ks. Proboszcz Jan Gołąbek i ks. Przemysław Połomski wraz asystą i wiernymi. Podczas mszy św. o godz. 9.00 ks. Proboszcz złożył sprawozdanie z funkcjonowania parafii. Niedziela ta była szczególnym dniem również dlatego, że obchodziliśmy Odpust parafialny ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Ks. bp. Marek przewodniczył głównej Eucharystii odpustowej o godz. 10.30 i poprowadził procesję Eucharystyczną; a o godz. 12.00 udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

W godzinach popołudniowych ks. Biskup wraz z ks. Proboszczem odwiedzili wspólnoty sióstr zakonnych: Benedyktynek Misjonarek, Orionistek i Albertynek. Wizytację zakończyła wieczorna Msza Św. i Nabożeństwo Czerwcowe.