XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14. 08. 2016 R.

1. Dziękuję wszystkim wspólnotom i wiernym, którzy wczoraj uroczyście przywitali mnie w czasie kanonicznego objęcia urzędu proboszcza w parafii Niepokalanego Serca Maryi, dziękuję za wspólną modlitwę przed Mszą św. związaną z nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca. Dziękuję grupie z Janówka Pierwszego za przekazanie ofiary pieniężnej, przeznaczę ja na zakup profesjonalnych kolumn dla chórku.

2. Jutro jest uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny, Msze św. jak w niedzielę: po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

3. Ofiary zebrane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.

4. Bardzo proszę, aby w najbliższym czasie zachować dotychczasowy zwyczaj sprzątania kościoła, na dziś parafia nie ma kościelnego i poszukujemy osobę chętną do podjęcia się tego zadania.

5. Na sprzątanie kościoła zapraszamy rodziny ze Świerka w sobotę na godz. 08.00.

6. Poszukujemy osoby chętnej do prowadzenia gospodarstwa na plebanii.

7. Ogłaszamy zapisy na nauki przedmałżeńskie - chętni zgłaszają się na zapisy do zakrystii, na dziś zgłosiła się jedna para.

8. Na 20 sierpnia na godz. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych, znających się na rzeczy, aby doradzić mi w sprawach gospodarczych i koniecznych remontach. Z pewnością są tacy, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby tę świątynię, którą z taką pieczołowitością wznosiło odchodzące już pokolenie, chociaż jest jeszcze wiele osób, które były świadkami jej budowy, aby doradzić mi, co jest pilne i konieczne, aby ta świątynia w dobrym stanie mogła służyć nam jako miejsce modlitwy i uwielbienia Boga.

9. Natomiast 27 sierpnia na godz. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą doradzić w sprawach duszpasterskich. Zapraszam więc grupy modlitewne już istniejące przy parafii, jak i chętnych z nowymi pomysłami.

10. Na 10 września zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież na wieczór uwielbienia jako owoc Światowych Dni Młodzieży.