13 stycznia 2013 r

Niedziela Chrztu Pańskiego

Animacja Misyjna w Parafii Niepokalanego Serca Maryi

W niedzielę Chrztu Pańskiego gościł w naszej parafii misjonarz Ks. Marek Pasiuk z Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego. Przeprowadził on animację misyjną w ramach ogólnej akcji przybliżenia misji prowadzonych przez diecezję warszawsko - praską w Afryce. Ma ona na celu uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na problemy, z którymi borykają się misjonarze pracujący w różnych miejscach na świecie.

Informacja o życiu i potrzebach ludzi "biednego Południa" pozwala nam pełniej dostrzec powszechność Kościoła, a także podjąć działania na rzecz najbiedniejszych. Animacja misyjna ma też pomóc w kształtowaniu świadomości powszechnego powołania misyjnego.

Ks. Marek spotkał się także z młodzieżą z Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendlerowej i dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II.

Relacja foto.