25-27 czerwca 2013r.

Nawiedzenie Figury Matki Bożej Loretańskiej w parafii Niepokalanego Serca Maryi

W trwającym Roku Wiary szczególnym wydarzeniem jest w naszej Diecezji Warszawsko – Praskiej peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej. Papież Benedykt XVI wskazał na Maryję jako przewodniczkę na drogach wiary.

Do naszej parafii Figura Matki Bożej została przywieziona z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Świdrze w licznej asyście parafian, księży posługujących w tamtejszej parafii oraz księdza dziekana.

W progi naszej świątyni Figura Matki Bożej Loretańskiej zastała wniesiona przez strażaków z OSP w Jabłonnie. Po uroczystym powitaniu przez księdza proboszcza Jana Gołąbka rozpoczęła się Eucharystia. Po Mszy Świętej został odmówiony Różaniec i odśpiewany Apel Jasnogórski.

W kolejnych dniach szczególnymi stacjami wyznaczającymi czas nawiedzenia były kolejne części różańca, litania loretańska i osobista modlitwa adoracyjna. Figura Matki Bożej nawiedziła także kaplice Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia - Orionistek przy ul. Zamenhofa i Sióstr Benedyktynek Misjonarek przy ul. Reymonta.

Czas nawiedzenia zakończyła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ksiądz proboszcz. Po pożegnaniu Figura Matki Bożej Loretańskiej została przekazana do kaplicy szpitala im. Prof. A. Grucy w Otwocku.

Relacja foto.