4 styczeń 2013

Boże Narodzenie i zakończenie roku Mszą Św.

Adwent był czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W naszej Parafii mogliśmy uczestniczyć w Roratach podczas których towarzyszyły nam postacie Świętych, którzy poszli w ciemno za Jezusem oraz w Rekolekcje Adwentowych, które prowadził ks. Włodzimierz Osica, pallotyn pracujący na Ukrainie w diecezji Kijowsko-Żytomierskiej.

Święta Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą o północy nazywaną Pasterką. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Jan Gołąbek któremu asystował ks. diakon Jacek Domański oraz licznie zgromadzona Służba Liturgiczna. Oprawę muzyczną przygotowała, wraz ze Scholą Ave Maris Stella, s. Gregoria. Mogliśmy podziwiać także przygotowaną przez parafian wraz z s. M. Judytą szopkę oraz dekorację świąteczną.

31 grudnia podczas Mszy Świętej i nabożeństwa eucharystycznego mogliśmy podziękować Panu Bogu za otrzymane dary i łaski w mijającym roku oraz prosić o błogosławieństwo na nadchodzący Nowy Rok 2013.

W mijającym roku odeszło do Pana 45 naszych parafian; sakramentalny związek małżeński zawarło 16 par, Pierwszą Komunię Świętą przyjęło 28 dzieci a sakramentu Chrztu Świętego udzielono 65 dzieciom.

Nastrojowa oprawa Bożego Narodzenia